Čo je TO MENTORING?

Mentoring je druh vyučovania cudzieho jazyka. Ide o „vedenie samoukov“. Funguje to tak, že študent nemá lekcie s lektorom, ale sa učí samostatne. Úlohou lektora je študenta viesť tým, že mu poskytuje materiály a následne aj spätnú väzbu k vypracovaným materiálom.

Táto forma vyučovania je obľúbená medzi ľuďmi, ktorí sú časovo vyťažení alebo preferujú slobodu a samostatnosť v učení, no potrebujú niekoho, kto ho nasmeruje, pomôže mu a určí isté pravidlá, vďaka ktorým sa učeniu bude venovať pravidelne.

Čo ťa čaká počas mentoringu?

1. Prvý kontakt
Spojte sa sa so mnou prostredníctvom kontaktného formulára v sekcii "KONTAKT" alebo emailom na jazykysjankou@gmail.com.
2. Online rozhovor
Dohodneme si krátky bezplatný videohovor, kde sa porozprávame o Vašich predstavách a cieľoch. Na základe toho pripravím pre Vás skúšobný mentoring.
3. Skúšobný mentoring
Otestujete si túto formu štúdia počas 1 týždňa a zistíte či Vám vyhovuje a je to to, čo potrebujete pre svoj jazykový rozvoj. Cena tohto mentoringu je 20 €.
4. Výber balíčka
Oslovila Vás táto forma štúdia po prvom týždni? Vedela som to! Tak teraz sa ešte rozhodnúť, ktorý balíček bude pre Vás ten najvhodnejší.

Typy balíčkov
angličtina & taliančina

Je možné vybrať si mentoring na 4/8/12 týždňov. V cene každého balíčka je aj 1 online lekcia v trvaní 30 min. Táto lekcia slúži na vysvetlenie a precvičenie toho, s čím mal študent problém alebo jednoducho na konverzovanie.

Mentoring COOKIE
Mentoring CORNETTO
Mentoring tiramisu

Často kladené otázky

Aké sú výhody a nevýhody mentoringu?

Výhodou je jednoznačne to, že študent postupuje svojím vlastným tempom. Venuje sa učeniu kedykoľvek počas dňa a akokoľvek dlho chce. Z môjho pohľadu ide o veľmi efektívnu metódu, vďaka ktorej sa dá v jazyku napredovať. Úlohy sú rôznorodé, vyžadujú aktivitu študenta. Nevýhodou je, že chýba konverzácia (v prípade, že študent nemá mentoring ako doplnok klasických online lekcií alebo sa nerozhodol pre typ mentoringu, ktorý zahŕňa aj jednu klasickú lekciu. Netreba však zúfať, zadania, ktoré študent dostáva, zahŕňajú aj úlohy zamerané na rozprávanie prostredníctvom nahrávok.

Je mentoring vhodný pre všetky jazykové úrovne?

Mentoring nie je najvhodnejší pre úplných začiatočníkov, pretože sa treba naučiť tie najzákladnejšie veci, ako napr. výslovnosť. Ideálne je mať aspoň pár lekcií s lektorom. Je však možné tento kontakt nahradiť vďaka videám a nahrávkam, čo je možno trošku komplikovanejšie, no nie nemožné.

Aké budem dostávať úlohy?

Úlohy bývajú rôzne. Najčastejšie ide o kombináciu rôznych aspektov jazyka – gramatika, slovná zásoba, počúvanie a pod., ale môže ísť kľudne aj o jedno „väčšie zadanie“ – o jednu úlohu zameranú na nejakú tému, ktorú musí študent vypracovať.

Koľko času mi zaberie vypracovanie úloh?

Väčšinou to je v rozpätí 1-3 h. Záleží na študentovi. Takisto množstvo úloh nie je vždy úplne rovnaké, niektoré úlohy sú dlhšie/kratšie, jednoduchšie/komplikovanejšie.

Čo ak nestihnem odovzdať úlohu v dohodnutom termíne?

Ak sa niečo také stane, študent posiela vypracované úlohy dodatočne. Ak pošle úlohu neskôr, neznamená to, že ju už neopravím. Môže sa však stať, že to nebude hneď. 😊Na mentoringy mám vyhradený jeden deň, iné dni sa venujem klasickým lekciám.

Budem pomocou mentoringu precvičovať aj rozprávanie?

Áno, to však záleží aj na požiadavke študenta. Pokiaľ má študent aj klasické lekcie a chce sa venovať skôr písaniu a zlepšovaniu gramatiky, v takom prípade úlohy na rozprávanie nezadávam. Ak preferuje úlohy všetkých typov, vtedy dostáva úlohy na rozprávanie – pomocou hlasovej nahrávky. Väčšinou ide napr. o prerozprávanie textu/videa, rozprávanie o sebe, vyjadrenie sa na určitú tému, popisy obrázkov a pod.😊

Čo hovoria iní študenti?

 

ZOSTAŇME V KONTAKTE

jazykysjankou@gmail.com