Najčastejšie otázky

Je to jednoduché. Stačí sa mi ozvať na môj email jazykysjankou@gmail.com. Dohodneme si termín úvodnej hodiny, ktorá je nezáväzná a platí sa samostatne. Zároveň dostanete odo mňa dotazník, vďaka ktorému zistím niečo bližšie o vašej motivácii učiť sa cudzí jazyk a vašich doterajších skúsenostiach s výučbou.

Áno, samozrejme. Nezáleží, či je študent začiatočník, mierne pokročilý alebo pokročilý. Online výuka je vhodná pre všetkých. Obsah hodín sa prispôsobuje študentovi.

Ak potrebujete zrušiť hodinu, nie je problém. Treba však túto skutočnosť oznámiť aspoň 24 h vopred. Lekciu si potom môžete nahradiť v iný deň alebo čas v tom istom týždni, príp. sa dohodneme na dištančnej úlohe – zašlem materiály a cvičenia na samoštúdium. V prípade, že študent nedá vedieť dostatočne vopred, lekcia sa považuje za odučenú bez možnosti náhrady alebo vrátenia peňazí. Ak sa stane, že je študent dlhšie chorý alebo ide na dovolenku, samozrejme, že tam sa vieme spoločne dohodnúť 🙂

Väčšinou učím online, ale je možné aj osobne, avšak len v Žiline. 🙂

Nie. Je možný aj kurz pre dvojice či menšie skupinky. V prípade špecifických požiadaviek stačí napísať na jazykysjankou@gmail.com a dohodneme sa. 🙂

Hodiny sa snažím prispôsobiť potrebám študenta. Lekciu zvyčajne začínam krátkym “zahrievacím” rozhovorom. Ďalej sa zameriavame na všetky aspekty jazyka, teda na konverzáciu, slovnú zásobu, gramatiku, čítanie aj písanie. Pri učení používam rôzne cvičenia, videá, články a hry. Samozrejme, je to iné v prípade, že sa študent potrebuje pripraviť napr. na písomnú časť maturitnej skúšky alebo nejaký certifikát. Vtedy je obsah hodiny iný.

Výhodou je určite pohodlie. Lekcie môžete absolvovať z pohodlia domova, z kancelárie alebo pokojne zo zahraničnej cesty. Nezáleží, čo budete mať na sebe oblečené či obuté… Okrem toho ušetríte čas a peniaze za cestu.

V prípade, že sa chcú učiť dvaja alebo malá skupinka, treba mi napísať na jazykysjankou@gmail.com a cenník zašlem. Cena je celkovo o niečo vyššia (dohromady pre všetkých), ale pre jednotlivca je nižšia. 🙂

Výhodou je jednoznačne to, že študent postupuje svojím vlastným tempom. Venuje sa učeniu kedykoľvek počas dňa a akokoľvek dlho chce. Nevýhodou je, že chýba konverzácia (v prípade, že študent nemá mentoring ako doplnok klasických online lekcií alebo sa nerozhodol pre typ mentoringu, ktorý zahŕňa aj jednu klasickú lekciu. Netreba však zúfať, zadania, ktoré študent dostáva, zahŕňajú aj úlohy zamerané na rozprávanie prostredníctvom nahrávok.

Mentoring nie je najvhodnejší pre úplných začiatočníkov, pretože sa treba naučiť tie najzákladnejšie veci, ako napr. výslovnosť. Ideálne je mať aspoň pár lekcií s lektorom. Je však možné tento kontakt nahradiť vďaka videám a nahrávkam, čo je možno trošku komplikovanejšie, no nie nemožné.

Angličtinu učím najmä úrovne A2-C1. V taliančine, naopak, mám najviac skúseností s úrovňami A0-B1, takže sa zameriavam hlavne na ne.

Nenašiel/a si odpoveď na svoju otázku?
Napíš, rada čo najskôr odpoviem.

 

Kontakt

jazykysjankou@gmail.com

jazykysjankou